ODPADY KOMUNALNE Z NIERUCHOMOŚCI NIEZAMIESZKAŁYCH PO NOWEMU OD 1 STYCZNIA 2020

Od 1 stycznia 2020 roku szkoły, instytucje oraz inne podmioty prowadzące działalność gospodarczą, słowem: wszystkie nieruchomości niezamieszkałe, obowiązane będą do zawarcia umowy  na odbiór odpadów komunalnych z podmiotem uprawnionym do prowadzenia na terenie miasta Leżajsk tego rodzaju działalności (wykaz podmiotów dostępny na stronie internetowej: www.miastolezajsk.bipgmina.pl.

Na leżajskim urzędzie spoczywał będzie obowiązek kontrolowania tych umów, ponoszenia stosownych opłat  oraz realizacja innych obowiązków wynikających z „Regulaminu utrzymania czystości i porządku na terenie miasta Leżajska”. Przypomnijmy o najważniejszych:

Wprowadzona zmiana jest następstwem nowych uregulowań prawnych w ustawach: z dnia 13 września 1996 roku o utrzymaniu czystości i porządku w gminach (t.j. Dz.U. Dz.U.2018.1454) i z dnia 14 grudnia 2012 roku o odpadach (t.j. Dz.U.2019.701), oraz uchwały Rady Miejskiej w Leżajsku Nr XII/82/19 z dnia 30 września 2019 r. w sprawie  uchylenia obowiązku odbioru odpadów komunalnych od właścicieli nieruchomości niezamieszkałych.