Kontrast:
Rozmiar czcionki:
Odstępy:
  • TAB - Kolejny element
  • SHIFT + TAB - Poprzedni element
  • SHIFT + ALT + F - Wyszukiwarka
  • SHIFT + ALT + H - Strona główna
  • SHIFT + ALT + M - Zawartość strony
  • SHIFT + ALT + 1 - Wybór menu
  • ESC - Anulowanie podpowiedzi

Pytanie z 24.10.2019 8:54

Dzień dobry. Panie Burmistrzu !!! miną rok od mojego zapytania, mianowicie co zamierzacie robić ze smogiem w naszym mieście? ludzie palą w piecach dosłownie wszystkim, wczoraj nie można było oddychać , w całym mieście normy przekroczone ponad 400% zam zakup czujników nie rozwiązuje problemu, Wszyscy się trujemy, nie podejmujecie żadnej walki, a może całkowity zakaz opałem stałym jak w Krakowie ? Proszę wreszcie coś z tym zrobić, nadmienię że kilka razy próbowałam dzwonić na straż miejską lecz nikt tam nie raczy nawet odebrać telefonu i pytanie dlaczego opłacamy taką instytucję jak która nie funkcjonuje?

Jolanta Z.

 

Szanowna Pani Jolanto Z.

Podzielam Pani opinię, że zakup 4 czujników jakości powietrza i ich instalacja (w różnych częściach Leżajska) nie rozwiązuje wszystkich problemów związanych z jakością powietrza. Ale ekologia to przede wszystkim stan świadomości ludzi w kontekście szkodzenia własnemu otoczeniu i sobie - temu właśnie służył zakup wspomnianych czujników.

Dobiega końca realizacja projektu OZE oraz rozpoczynany jest projekt wymiany kotłów węglowych (zakończenie w 2020 r.) , w sumie obejmie on 153 nieruchomości (134 piece i 19 pomp ciepła) na terenie miasta. Na „podjęcie przez miasto walki” z trucicielami, czyli radykalizację postulowanych przez Panią działań przyjdzie czas po wyczerpaniu ścieżek pokojowo-pomocowych.

Straż Miejska, a właściwie jej funkcjonariusze dostępni są pod numerami telefonów komórkowych. Proszę zajrzeć do górnego paska menu – Gmina.

 

Andrzej Janas

Zastępca Burmistrza

Wersja XML