Peregrynacja obrazu Matki Bożej Robotników Solidarności

Peregrynacja obrazu Matki Bożej Robotników Solidarności od lat związana jest z NSZZ „Solidarność” i Ogólnopolską Pielgrzymką Ludzi Pracy na Jasną Górę odbywającą się co roku w trzecią sobotę i niedzielę września. Po raz pierwszy zorganizował ją w 1983 roku dla robotników Huty Warszawa ks. Jerzy Popiełuszko – rok później pielgrzymi z wielu regionów Polski modlili się na Jasnej Górze o dobrą  pracę oraz godne  traktowanie.

Wedle zwyczaju, każdego roku ikonę przejmuje na Jasnej Górze inny region „S”, w następnym - staje na czele kolejnej pielgrzymki. W tym roku, na 40-lecie NSZZ „Solidarność”, przewodnictwo przypada Regionowi Rzeszowskiemu: od 18 stycznia do 17 września Obraz wraz z relikwiami bł. ks. Jerzego Popiełuszki oraz krzyżem robotników z Nowej Huty peregrynuje po rejonie działania Regionu Rzeszowskiego. 23 lutego o godz. 11.00 odbędzie się jego powitanie w bazylice Zwiastowania NMP w Leżajsku, natomiast pożegnanie – 21 marca o godz. 17.00 w kościele parafialnym pw. Świętej Trójcy w Leżajsku.

Program peregrynacji:

23-29 lutego - Parafia Klasztor OO. Bernardynów