Ogłoszono zwycięskie projekty I edycji Funduszu Społecznego Grupy Żywiec

Rada Funduszu Społecznego Grupy Żywiec zadecydowała, które z 19 zgłoszonych projektów otrzymają dofinansowanie w ramach programu grantowego. Na terenie Leżajska i okolic przyznano dofinansowanie 10 organizacjom, a łączna kwota grantów w tym regionie wyniesie 45 000 złotych. Zwycięskie projekty będą realizowane do kwietnia 2017 r.

Browar w Leżajsku to nie tylko jeden z najważniejszych gospodarczych podmiotów związanych z miastem, ale również ważny element tożsamości naszych mieszkańców. Fundusz Społeczny Grupy Żywiec to kolejny projekt, który pokazuje, że Leżajsk pozostaje ważnym punktem na mapie firmy, która chce być obecna w życiu społecznym miasta i regionu. Cieszymy się, że Grupa Żywiec poprzez konkurs grantowy wspiera nie tylko rozwój społeczności lokalnej, ale promuje także odpowiedzialną konsumpcję alkoholu. – mówi Ireneusz Stefański, burmistrz Leżajska.

W ramach Funduszu Społecznego Grupy Żywiec organizacje mogły zgłaszać swoje projekty z zakresu wspierania rozwoju i tradycji lokalnej społeczności oraz promocji odpowiedzialnej sprzedaży i konsumpcji alkoholu. Leżajska Rada Funduszu zdecydowała o przyznaniu grantów siedmiu projektom w pierwszej kategorii oraz trzem w drugiej. Wsparcie finansowe sięga kwot od 500 do 7500 zł.

Z wynikami I edycji Funduszu Społecznego Grupy Żywiec można zapoznać się na stronie Funduszu Społecznego Grupy Żywiec.

Partnerem Funduszu Społecznego Grupy Żywiec jest Fundacja Wygrajmy Zdrowie.

w tym miesiącu: 21420