Kontrast:
Rozmiar czcionki:
Odstępy:
  • TAB - Kolejny element
  • SHIFT + TAB - Poprzedni element
  • SHIFT + ALT + F - Wyszukiwarka
  • SHIFT + ALT + H - Strona główna
  • SHIFT + ALT + M - Zawartość strony
  • SHIFT + ALT + 1 - Wybór menu
  • ESC - Anulowanie podpowiedzi

Pytanie z: 13.10.2017 14:12

Witam serdecznie, chciałabym poruszyć temat bezpieczeństwa dzieci pod szkołą im. Kardynała S. Wyszyńskiego pod Klasztorem. Pomimo, że w tamtym roku zmodernizowano parking przy szkole, to i tak uważam że dzieci nie są pod szkolą bezpieczne, szczególnie w godzinach rannych. Sama mieszkam na ulicy Bernardyńskiej, moje dziecko uczęszcza do tej szkoły (3 klasa). Codziennie rano jak wyjeżdżamy do pracy często musimy się przebijać przez sznur samochodów ustawionych wzdłuż ulicy Bernardyńskiej. Czy musimy się w końcu doczekać jakiejś tragedii, przecież można ustawić znak na ul. Bernardyńskiej – zakaz zatrzymywania, jest przecież parking zarówno pod piętnastką jak i na domu Pielgrzyma. Proszę ustosunkować się do mojej prośby, ew. zobaczyć rano przed godziną ósmą co dzieje się przy szkole… liczę na zainteresowanie tematem i poczynienie starań do poprawy bezpieczeństwa naszych dzieci. Dziękuję

 

     W odpowiedzi na Pani wniosek informuję, że w dniu 18.10.2017 r. o godz. 7. 45 na ul. Bernardyńskiej (przy skrzyżowaniu z ul. 11 Listopada) było zaparkowanych 5 samochodów osobowych a w dniu 19.10.2017 r. o tej samej porze 4 samochody osobowe. Większość z nich niezgodnie z przepisami prawa o ruchu drogowym.

     Zgodnie z ustawą z dnia 20 czerwca 1997 r. Prawo o ruchu drogowym art. 46 pkt 1 zatrzymanie i postój pojazdu są dozwolone tylko w miejscu i w warunkach, w których jest on z dostatecznej odległości widoczny dla innych kierujących i nie powoduje zagrożenia bezpieczeństwa ruchu drogowego lub jego utrudnienia. Dodatkowo art. 49 pkt 1 mówi że zabrania się zatrzymania pojazdu w odległości mniejszej niż 10 m od skrzyżowania.

     W związku z tym sytuacja ta zostanie poddana analizie podczas jesiennego przeglądu dróg miejskich, który odbędzie się w listopadzie br. Jeżeli w opinii policji  zajdzie konieczność wprowadzenia dodatkowego oznakowania zostanie opracowany projekt zmiany organizacji ruchu i po jego zatwierdzeniu będzie  wprowadzony w życie.

Leszek Gdula - Kierownik IM

Wersja XML