Spotkanie z prof. Zbigniewem Krysiakiem

Spotkanie z profesorem Zbigniewem Krysiakiem ekspertem w Kancelarii Prezydenta RP oraz Prezesem Instytutu Myśli Schumana w Muzeum Ziemi Leżajskiej

Serdecznie zapraszamy Państwa (w dniu 18 stycznia 2018 r.  godz. 15.30 w Muzeum Ziemi Leżajskiej) na spotkanie i wykład Pana prof. dr hab. Zbigniewa Krysiaka nt. „Pierwotna idea narodów Europy według Schumana a obecny kształt nadany przez Unię Europejską”.

Pan prof. dr hab. Zbigniew Krysiak jest Prezesem Zarządu Instytutu Myśli Schumana, ekspertem ekonomicznym w Kancelarii Prezydenta RP Andrzeja Dudy oraz doradcą w Ministerstwie Finansów.

Spotkanie poświęcone będzie przede wszystkim Robertowi Schumanowi, który jest uważany za jednego z ojców założycieli zjednoczonej Europy. Robert Schuman jako Minister Spraw Zagranicznych Francji wygłosił 9 maja 1950 roku przemówienie, w którym nakreślił wizję zjednoczonej Europy. Na pamiątkę tego wydarzenia 9 maja jest obchodzony jako Dzień Europy.

w tym miesiącu: 21349