III Edycja Funduszu Społecznego Grupy Żywiec

23.07.2018, Warszawa

III Edycja Funduszu Społecznego Grupy Żywiec

Rusza kolejna edycja Funduszu Społecznego Grupy Żywiec, którego celem jest wsparcie mieszkańców w realizacji projektów na rzecz rozwoju społeczności Leżajska i okolic. Lokalne organizacje mogą przedstawiać swoje pomysły do 20 sierpnia 2018 roku.

Co zrobić, aby uzyskać grant?

Należy przedstawić swój pomysł na projekt we wniosku grantowym, który można znaleźć na stronie , a następnie wysłać go na adres .

Jakie projekty chce dofinansować Grupa Żywiec?

Te, których realizacja przełoży się na realne wzmocnienie rozwoju lokalnej społeczności na terenie Leżajska lub jego okolic. Istotne jest również zaangażowanie mieszkańców w realizację projektu, wyjście w kierunku ich potrzeb, a także oryginalność zaproponowanego rozwiązania. W ramach tegorocznej edycji Rada Funduszu Społecznego Grupy Żywiec planuje przyznać w Leżajsku do pięciu grantów po 10 000 zł każdy.

Fundusz Społeczny Grupy Żywiec jest ściśle związany z Dialogiem Społecznym, podczas którego firma rozmawia z lokalnymi liderami na temat tego, jak wspólnie realizować ważne dla rozwoju miasta inicjatywy. Na ostatnim spotkaniu uczestnicy po raz kolejny dyskutowali na temat największych wyzwań stojących przed mieszkańcami Leżajska i okolic, w efekcie ponownie wskazując na trzy kluczowe obszary tematyczne, w ramach których można zgłaszać projekty:

- aktywizowanie społeczności lokalnej,

- wspieranie lokalnych liderów,

- rozwijanie marki miasta Leżajsk i regionu.

Fundusz Społeczny Grupy Żywiec skierowany jest do lokalnych stowarzyszeń, fundacji, instytucji kultury i sportu oraz innych instytucji posiadających osobowość prawną i pochodzących z miast, w których zlokalizowane są browary firmy.