Kontrast:
Rozmiar czcionki:
Odstępy:
  • TAB - Kolejny element
  • SHIFT + TAB - Poprzedni element
  • SHIFT + ALT + F - Wyszukiwarka
  • SHIFT + ALT + H - Strona główna
  • SHIFT + ALT + M - Zawartość strony
  • SHIFT + ALT + 1 - Wybór menu
  • ESC - Anulowanie podpowiedzi

III Finałowy Turniej Szachowy w Warszawie

W dniu 03 czerwca 2016r. do Warszawy na III Finałowy Turniej Szachowy w ramach Ogólnopolskiego projektu EDUKACJA PRZEZ SZACHY W SZKOLE wybrali się uczniowie z klas pierwszych Szkoły Podstawowej nr 1 im. Mikołaja Kopernika w Leżajsku, którzy zostali wyłonieni w czasie szkolnego turnieju. Impreza ta odbyła się w HALI TORWARU i zgromadziła 700 szachistów ze 135 szkół z całej Polski.

Każdy uczestnik turnieju otrzymał od Organizatorów pamiątkową czapeczkę oraz breloczek. Ciekawostką zawodów był system punktacji, dzięki któremu zwycięzcy otrzymywali 3 pkt, a przegrani 1pkt. Taki system liczenia punktów docenili uczniowie, którym nie zawsze udało się wygrywać.

Uczniom towarzyszyli rodzice oraz nauczyciel, instruktor szachowy Andrzej Mazurkiewicz. Reprezentacja w składzie: Miłosz Mazurkiewicz kl. 1b, Kacper Olechowski kl. 1b, Jakub Stopyra kl. 1a, Anita Śleśińskakl. 1a, Wiktoria Matkowska kl. 1b, Lena Bęben kl. 1b zajęła 56 miejsce!!!

W indywidualnych rozgrywkach duży sukces odniósł Miłosz Mazurkiewicz, który zajął III miejsce - GRATULUJEMY!!!
W nagrodę otrzymał brązowy medal i upominki, a także prawo startu na Mistrzostwach Polski, które odbędą się w Drzonkowie w październiku 2016r.
W roku szkolnym 2015/2016 wszystkie dzieci z klas pierwszych w SP1 w Leżajsku uczestniczyły w obowiązkowych zajęciach w ramach projektu EDUKACJA PRZEZ SZACHY W SZKOLE, czego zwieńczeniem był udział najlepszych w finałowym turnieju.
Wyjazd był możliwy dzięki finansowemu wsparciu Dyrektora Szkoły Ryszarda Pysza za co serdecznie dziękujemy.
Szczegółowe wyniki znajdują się na stronie www.sp1.lezajsk.pl
(am)

 

 

Wersja XML