Kontrast:
Rozmiar czcionki:
Odstępy:
  • TAB - Kolejny element
  • SHIFT + TAB - Poprzedni element
  • SHIFT + ALT + F - Wyszukiwarka
  • SHIFT + ALT + H - Strona główna
  • SHIFT + ALT + M - Zawartość strony
  • SHIFT + ALT + 1 - Wybór menu
  • ESC - Anulowanie podpowiedzi

Szkolenia z JPK_vat dla mikroprzedsiębiorców

Wtorki z JPK - bezpłatne szkolenia dla podatników

Naczelnik Urzędu Skarbowego w Leżajsku  serdecznie zaprasza na bezpłatne szkolenia dotyczące Jednolitego Pliku Kontrolnego (JPK_VAT). Szkolenia skierowane  są w szczególności do mikroprzedsiębiorców, którzy od stycznia 2018 r. dołączą do grona podatników objętych obowiązkiem wysyłania JPK_VAT.

Szkolenia prowadzone będą w każdy wtorek listopada: 7, 14, 21, i 28  o godzinie 9:00  w pokoju nr. 17  Urzędu Skarbowego w Leżajsku.

W związku z ograniczoną liczbą miejsc, osoby zainteresowane udziałem w szkoleniach, powinny dokonać rezerwacji na jeden z czterech wskazanych wyżej terminów,    pod numerem telefonu 17 240 68 00 lub osobiście w Urzędzie Skarbowym w Leżajsku         w pokoju nr. 15.

Celem powyższych szkoleń będzie przybliżenie tematyki przekazywania ewidencji zakupu   i sprzedaży w postaci elektronicznej (JPK_VAT). W Polsce Jednolity Plik Kontrolny wprowadzany jest stopniowo, objął już przedsiębiorców dużych, średnich i małych, a od 1 stycznia 2018 r. zostanie rozszerzony również na mikroprzedsiebiorców.

Mikroprzedsiębiorca objęty obowiązkiem JPK_VAT to firma składająca deklaracje VAT-7 lub VAT-7K, zatrudniająca do 10 osób i osiągająca obrót roczny do 2 milionów euro, w tym jednoosobowe działalności gospodarcze.

Ministerstwo Finansów na stronie www.jpk.mf.gov.pl udostępniło Aplikację Klient JPK, która ułatwia podatnikom bezkosztowe generowanie i wysyłanie plików JPK. Mikroprzedsiębiorcy już teraz mogą testować elektroniczne składanie JPK_VAT za październik, listopad i grudzień 2017 r. używając tej aplikacji.

Serdecznie zachęcamy do wzięcia udziału w organizowanych dla Państwa szkoleniach.

 

PDFJPK - ULOTKA.pdf
 

Wersja XML