XIX Pielgrzymka Służb Mundurowych i Dożynki Powiatowe w fotograficznym skrócie

Tegoroczne, wyjątkowe – przypadające w roku setnej rocznicy odzyskania niepodległości przez Polskę – XIX Pielgrzymka Służb Mundurowych i XIX edycja Dożynek Powiatowych, odbyły się pod Patronatem Narodowym Prezydenta RP. Pod murami Bazyliki Zwiastowania Najświętszej Maryi Panny w Leżajsku, przy ołtarzu polowym i pod przewodnictwem J. E. Ks. Biskupa Stanisława Jamrozka została odprawiona uroczysta Msza Dziękczynna w intencji żniw, rolników, służb mundurowych i funkcjonariuszy. W uroczystości wzięli między innymi udział reprezentanci wszystkich formacji mundurowych z całego Podkarpacia,  przedstawiciele Powiatu, Burmistrz Miasta Leżajsk, jak również delegacje gminne z wieńcami dożynkowymi i zaproszeni goście. Organizatorem Pielgrzymki i Dożynek był Powiat Leżajski i Klasztor OO. Bernardynów, gospodarzem – Miasto Leżajsk.